Turktainer, ITCO üyesi olup Dönmez Varil Geri Dönüşüm Sanayi ve Ticaret A.Ş 'nin bir markasıdır.

Dönmez Varil Geri Dönüşüm Sanayi ve Ticaret A.Ş Türkiye'de endüstriyel ambalaj geri dönüşümünde en önde gelen firmalardan biridir. 70 çalışanı ve en modern ekipmanlarıyla bölgemizin sektördeki tartışmasız lider firmasıdır. Her sene sektörde en yüksek vergiyi ödeyen firma olmamız bunun en güzel göstergesidir.

Firmamız çevre yönetim kalitesi ve işçi sağlığı konularında gerekli şartları yerine getirmekte ve bu konuda bağımsız denetçi kuruluşlar tarafında denetlenmekte olup çevre, yönetim ve insan sağlığı üzerine sertifikalara sahiptir.

Toplam işlem hacminde Türkiye endüstriyel ambalaj sektörünün lideridir.

Firmamız faaliyet konularında yasal mevzuatların takibi ve faaliyet alanımızdaki yeni teknolojileri yakından takip etmektedir.

Bugün itibariyle Dönmez Varil Geri Dönüşüm Sanayi ve Ticaret A.Ş. modern tesisleriyle toplamda 45.000 m² alan üzerinde hizmet vermektedir. Sektörel anlamda bütün ulusal ve uluslararası fuarlarda yer almaktadır.

Dönmez Varil uluslararası standarda uygun olarak tanker / tank konteyner temizleme-ısıtma-tamir işlemi yapmaktadır. Turktainer markası ile de Iso Tank konteyner üretimi yaptırmış ve gıda / kimyasal taşımaya uygun olarak kiralama ve/veya satış hizmeti vermektedir